Opublikowano: 2017-06-06

20 lat Domu Pomocy Społecznej

3.czerwca 2017 r. Dom Pomocy Społecznej w Ostrołęce  świętował jubileusz 20-lecia. W spotkaniu pensjonariuszy, pracowników i zaproszonych gości uczestniczył senator Robert Mamątow.

Uroczystość rozpoczęłą msza święta, celebrowana przez biskupa Stanisława Stefanka. Po nabożeństwie ksiądz biskup poświęcił figurę Matki Bożej i odczytał akt zawierzenia Maryi złożony przez mieszkańców, pracowników i zaproszonych gości. Wszyscy otrzymali także różańce, wykonane przez mieszkańców i pracowników w ramach terapii zajęciowej.

- Dziękuję Wam za serce i stworzenie prawdziwego domu dla waszych podpopiecznych - mówił do personelu placówki senator Robert mamątow.

Zwieńczeniem uroczystości był występ mieszkańców i pracowników, którzy przygotowali specjalny program muzyczny, dedykowany Matce Bożej. W trakcie obchodów przywołano ważne wydarzenia z 20-letniej historii domu.

Dom Pomocy Społecznej w Ostrołęce swoją działalność rozpoczął 1 września 1996 roku, nosi imię Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia. Miejsce to stało się domem dla pierwszych mieszkańców w kwietniu 1997 roku.

Wspólnie z ks. biskupem i Prezydentem ostrołęki

Dyrektor DPS Grażyna Piersa z samorządowcami

Figura Matki Bożej w ogrodzie DPS

Poświęcenie figury

Występ mieszkańców i pracowników

Seniorzy z Uniwersytetu III wieku

powrót