Opublikowano: 2019-10-09

Bliżej przebudowy infrastruktury kolejowej dla elektrowni

Umowę wartą niemal 180 mln zł na przebudowę infrastruktury kolejowej podpisali Elektrownia Ostrołęka oraz konsorcjum firm Torpol i Zakłady Automatyki Kombud. Oznacza ona nie tylko modernizację układu kolejowego, ale też rozbudowę bocznicy kolejowej, powstanie mostu kolejowego, drogowego dróg zakładowych, motowozowni, oraz stacji paliw. Wszystko to ma odpowiadać potrzebom nowej elektrowni w Ostrołęce.

Budowa nowoczesnej elektrowni w Ostrołęce to największa inwestycja rządowa w naszym regionie, warta ok. 6 mld zł. Spełnia ona wymogi środowiskowe stawiane przez Unię Europejską, będzie ostatnią budowaną w Polsce elektrownią węglową. Inwestycja przyczyni się też do rozwoju Ostrołęki i okolic: rozwinąć się mają branże takie jak transportowa, budowlana, gastronomiczna, hotelarska, duże pieniądze z podatków trafią też do samorządu Ostrołęki.  

Na podpisaniu umowy na przebudowę infrastruktury kolejowej obecni byli minister energii Krzysztof Tchórzewski, a także ostrołęccy parlamentarzyści: poseł Arkadiusz Czartoryski i senator Robert Mamątow. 

powrót