Opublikowano: 2013-03-01

Chwała bohaterom!

Ostrołęka. Senator Robert Mamątow uczestniczył w miejskich obchodach poświęconych pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Po Mszy Świętej jaka została odprawiona w ostrołęckim kościele poklasztornym, wspólnie z posłem Arkadiuszem Czartoryskim i prezydentem miasta Januszem Kotowskim, senator oddał hołd żołnierzom zbrojnego Podziemia upamiętnionym pomnikiem na skwerze im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

- Cieszy to, że w tych uroczystościach w Ostrołęce uczestniczą różni ludzie, nie tylko kombatanci, ale sportowcy, młodzież, przedsiębiorcy, przedstawiciele formacji historycznych. Pamiętajmy, że Żołnierze Wyklęci byli takimi samymi ludźmi jak my ? mieli wiele pragnień i planów na przyszłość. Wszystko to poświęcili dla swojego kraju ? mówił prezydent Kotowski.

W miejskich obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych wzięło udział kilkaset osób.

Po uroczystości, wspólnie z rodzinami poległych bohaterów Robert Mamątow złożył kwiaty na grobach kapitana Aleksandra Bednarczyka ?Adama?, komendanta obwodu ostrołęckiego AK i WiN, zamordowanego przez UB i Lucjana Chojnackiego, ?Sznapsa? , który w oddziale Zygmunta Szendzielarza ?Łupaszki? zastąpił zamordowaną przez NKWD młodziutką sanitariuszkę ?Inkę?. Senatorowi towarzyszył szef klubu radnych PiS w Ostrołęce Jarzy Grabowski i Jacek Karczewski ze Stowarzyszenia im. Aleksandra Bednarczyka.

- Żadna krew przelana dla Ojczyzny, nie została przelana na marne ? powiedział senator Mamątow oddając hołd bohaterom, których pamięć chciano wymazać z kart historii.


Na skwerze im. Lecha Kaczyńskiego

Pamięci kpt. Bednarczyka

Grób następcy Inki

powrót