Opublikowano: 2019-10-10

Dodatkowe wsparcie dla naszych OSP

Parlament dokonał nowelizacji ustawy o ochronie przeciwpożarowej, która weszła w życie w sierpniu 2019 roku. Dzięki temu jednostki OSP mogą starać się o pieniądze już nie tylko na doposażenie, ale także na organizację przedsięwzięć sportowych, oświatowo-kulturalnych z zakresu ochrony przeciwpożarowej, upowszechnianie współdziałania między lokalnymi partnerami społecznymi i gospodarczymi, propagowanie zasad udzielania pierwszej pomocy.

9 października decyzje o przyznaniu dofinansowania lokalnym jednostkom OSP wręczyli w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce senator Robert Mamątow i poseł Arkadiusz Czartoryski. Pieniądze – po 5 tys. zł – otrzymają 63 OSP z powiatu ostrołęckiego oraz 62 z powiatu makowskiego. Łącznie mowa o kwocie 624 695 zł.

Z pewnością te pieniądze druhom się przydadzą – w końcu nie tylko jeżdżą oni do pożarów, wypadków czy na inne interwencje. Angażują się też w życie kulturalne i sportowe lokalnej społeczności, biorą udział w różnych akcjach społecznych itp. 

Fot. mł. kpt. Bartosz Drozd z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce 

powrót