Opublikowano: 2021-05-26

Dzień Strażaka w Ostrołęce. Życzenia od senatora Roberta Mamątowa

Dzień Strażaka w Ostrołęce obchodzono 1 maja. Najpierw miała miejsce uroczysta msza święta, podczas której złożono specjalnie sprowadzone relikwie Św. Floriana. Potem uczestniczący w święcie przenieśli się na plac przed Komendę Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce.

Tam goście, a także dowództwo Straży Pożarnej w Ostrołęce, złożyli gratulacje i życzenia strażakom oraz druhom. Były też podziękowania za codzienne poświęcenie, niełatwą pracę. Ciepłe słowa w kierunku do strażaków skierowali i senator Robert Mamątow, i poseł Arkadiusz Czartoryski. Odczytano także list gratulacyjny od sekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Macieja Wąsika.

Dzień Strażaka to także okazja do uhonorowania wyróżniających się osób, a także do wręczenia awansów. Przyznano Brązową Odznakę Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej, Srebrne i Złote Medale Za Zasługi Dla Pożarnictwa oraz Honorowe Komandorie Ligi Morskiej i Rzecznej Pro Fluminibus Polonorum.

Podczas święta oficjalnie przekazano też nowy nabytek – samochód osobowy do działań operacyjnych. Sfinansowały jego zakup lokalne samorządy. 

powrót