Opublikowano: 2016-07-05

Lekcja żywej historii

Działacze lokalnych struktur PiS w Ostrołęce na zaproszenie senatora Roberta Mamątowa odbyli szczególny wyjazd do Warszawy.

Działalność w ostrołęckich strukturach Prawa i Sprawiedliwości nie oznacza tylko odbywania spotkań i debat. Od wielu lat istotną częścią formacji są wyjazdy do miejsc, które kształtują polską tradycję i niepodległość. Ponad 30 działaczy struktur terenowych Prawa i Sprawiedliwości z Ostrołęki 3. lipca wyjechało w takim celu do Warszawy.

Pierwszym odwiedzonym miejscem było Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie odprawiona była także msza święta w intencji Ojczyzny i mieszkańców Ostrołęki. Kolejną nekropolią, która przywołała bardzo ważne wydarzenia stał się Cmentarz Powązkowski - tam na grobach majora Szendzielarza- Łupaszki, pułkownika Ryszarda Kuklińskiego i Przemysława Gosiewskiego złożone zostały kwiaty.

Na Żoliborzu w kościele pw. św. Stanisława Kostki powróciły tragiczne wspomnienia męczeństwa błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki, przypomniane podczas zwiedzania poświęconego temu kapłanowi muzeum.

Jak powiedział senator Robert Mamątow takie spotkania są nie tylko lekcjami historii, ale także ważnym świadectwem naszego szacunku i hołdu jaki należy oddawać polskim bohaterom. Kształtują one także osobistą wrażliwość i stają się przykładem dla naszych codziennych działań i wyborów.
 
 

W Muzeum Powstania Warszawskiego

Przy grobie płk. Kuklińskiego

Na Powązkach

U św. Stanisława Kostki

powrót