Opublikowano: 2018-01-02

Nowy most w Ostrołęce

Z udziałem senatora Roberta Mamątowa uroczyście oddano do użytku nową przeprawę tymczasową przez rzekę Narew. Będzie ona służyć mieszkańcom na czas remontu głównego mostu przez najbliższe dwa lata.

W uroczystościach wzięli udział min. wicewojewoda mazowiecki Sylwester Dąbrowski, dowódca 2. Pułku Inżynieryjnego płk Bogdan Prokop, wiceprezes spółki Energa Wytwarzanie Adama Galanka, i przedstawiciele samorządu Ostrołęki na czele z prezydentem Januszem Kotowskim i przewodniczącym Jerzym Grabowskim.

- Jak ważna jest to sprawa dla naszego miasta nie muszę tu nikomu tłumaczyć – mówił senator Robert Mamątow. Widzę przedstawiciela transportowców, którzy cały czas naciskali na władze miasta i na parlamentarzystów, żeby coś zrobić, bo nie mogą jeździć starym mostem. W tym momencie praca Pana posła Czartoryskiego i Pana prezydenta Janusza Kotowskiego była położona na to, by jak najszybciej uzyskać zgodę od Ministra Obrony Narodowej Pana Antoniego Macierewicza, żeby nam w tym pomógł. Oczywiście, jak zawsze na wojsko można było liczyć i nie trzeba było długo czekać na decyzję - Pan Minister podjął ją szybko. Jest nam naprawdę bardzo miło, że wojsko tak szybko wywiązało się ze swojego zadania.

– To wszystko było możliwe dzięki temu rządowi, który zareagował tak szybko, żeby tu w Ostrołęce zacząć działać. Wcześniej, nawet na zwykłą obwodnicę trudno było jakieś pieniądze na projekty zdobyć. Ja dzisiaj gratuluję Pana Prezydentowi, że udało się to wszystko w miarę ogarnąć i mamy tę przeprawę. Jestem przekonany, że nie rozwiąże to problemu, ale pomoże do momentu kiedy wyremontujemy stary most, na który w dużej mierze pieniądze dała spółka państwowa, firma która jest nadzorowana przez obecny rząd - Grupa Energa. Myślę, że w ciągu dwóch lat to się dokona i wtedy będziemy mieli na następne 50 lat wyremontowany most. Jeszcze raz gratuluję i dziękuję bardzo!

Senator Robert Mamątow i wicewojewoda mazowiecki Sylwester Dąbrowski

Wystąpienie na uroczystości otwarcia przeprawy

Wspólne przecięcie wstęgi

powrót