Opublikowano: 2018-03-05

Parlamentarzyści PiS w Ostrołęce

Budowa nowej elektrowni rozpocznie się jeszcze w tym roku - potwierdził minister Krzysztof Tchórzewski na spotkaniu z mieszkańcami Ostrołęki, w którym wzięli udział parlamentarzyści PiS z okręgu ostrołęcko-siedleckiego.

Najważniejszą konkluzją spotkania jest potwierdzenie rozpoczęcia kluczowej dla północno-wschodniej Polski, a zarazem największej w tej części Europy inwestycji – nowego bloku elektrowni. Zdaniem ministra – ta najnowocześniejsza, a przy tym ostatnia elektrownia węglowa powstanie w ciągu najbliższych pięciu lat. Jej budowa powinna ruszyć jeszcze w tym roku. - To ogromne wyzwanie logistyczne, nie tylko dla nas, ale i dla Ostrołęki – powiedział Krzysztof Tchórzewski.

Przewodniczący regionu siedlecko-ostrołęckiego Prawa i Sprawiedliwości odniósł się także do bieżącej sytuacji gospodarczej i finansowej Polski - Dwa lata nam wystarczyło, żeby znaleźć się wśród 25 najbogatszych krajów świata. Mówiono, że mamy sferę nędzy, a obecnie ONZ wykazał, że nie mamy sfery nędzy. Są ludzie ubodzy, im trzeba pomagać, ale zaczyna być tak normalnie-. Krzysztof Tchórzewski dodał, że obecnie w handlu zagranicznym mamy nadwyżkę eksportu nad importem, a zapas pieniędzy w budżecie pozwala myśleć nie tylko o pomocy polskim rodzinom ale i o dużych
inwestycjach.

Głos zabrał również senator Robert Mamątow:

- Poprzednie rządy poprzednie nie prowadziły polityki powiatowo-gminnej,tak było. Rząd Platformy zajmował się tylko dużymi miastami. Dzisiaj przy zmianie rządu, Państwo musi się zająć grupami, które nie dają sobie rady osobami starszymi, dziećmi, osobami niepełnosprawnymi. Dzisiaj ta polityka jest prowadzona bardzo dobrze, dziś trzeba dalej zdobywać pieniądze na rozwój naszego kraju, wzrost musi wynikać z produkcji i inwestycji - dodał, odnosząc się do planów budowy elektrowni w Ostrołęce.

Mówiąc o rodzinnym mieście zwrócił się do obecnego na sali prezydenta Janusza Kotowskiego:

- Jak ktoś zna Ostrołękę sprzed 10 lat i dzisiaj mówi, że Ostrołęka się nie zmieniła, to trzeba mieć bardzo dużo złej woli żeby tak twierdzić. Jesteśmy dumni z Ostrołęki i z tego co się w Ostrołęce dzieje. Przy tych środkach, jakie Ostrołęka otrzymywała od władz państwowych i samorządowych, to co się udało zrobić swoimi środkami to panie prezydencie: wielki szacunek.
 
Pozostali goście, parlamentarzyści PiS z regionu przedstawili najważniejsze sukcesy i plany działania strony rządowej w zakresie oświaty, ochrony zdrowia oraz polityki społecznej i historycznej. Poseł Arkadiusz Czartoryski powiedział, że nowy rząd realizuje kompleksowy program przebudowy państwa dla dobra obywateli. Wyzwania czekają w wielu obszarach, ale jak widać można je realizować z sukcesem. O zmianach unowocześniających polską oświatę mówiła posłanka Teresa Wargocka, o potrzebach reformy służby zdrowia senator Waldemar Kraska.


 

powrót