Opublikowano: 2022-07-04

"Polska musi być podmiotowa, pierwszorzędna"

- W naszym kraju zrobiono dużo dobrego za naszych rządów. Ale trzeba było przerwać niemożność, szczególnie poprzedniej władzy, która mówiła, że pieniędzy nie ma - stwierdził Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas spotkania z mieszkańcami Białegostoku.

Dodał, że „wcześniej pieniądze znikały, były kradzione”.

- My zwiększyliśmy dochody państwa o 820 mld zł. To pozwoliło na wielką zmianę, zmianę polityki społecznej, na przypomnienie, że Polska jest jedna. Przypomnieliśmy, że wszyscy Polacy są równi poprzez czyny. Na program Rodzina 500+ wydamy w tym roku ponad 60 mld zł - powiedział.

Poinformował, że z programu Polski Ład, Funduszu Rządowych Inwestycji Lokalnych, Funduszu Drogowego to ok. 1,4 mld zł tylko dla tego okręgu białostockiego.

- Chcemy Polski, która ma z czego żyć, która jest coraz bardziej bogatsza i piękniejsza. Dlatego stawiamy na inwestycje. Obecnie większość inwestycji jest ze środków budżetu państwa. Dbamy o to, by Polska rozwijała się równomierne - oznajmił.

Podkreślił, że wiele zmienia się na lepsze dzięki rządom Prawa i Sprawiedliwości.

- Wszystko zależy od empatii wobec tych, którzy są słabsi. Wydatki na niepełnosprawnych wzrosły dziesięciokrotnie. Dbamy o emerytów, będę zabiegał o to, aby 14. emerytura była na stałe. Niestety opór zewnętrzny i wewnętrzny nie pozwolił naprawić do końca polskiego sądownictwa. Ale zapewniam, że prędzej czy później to zrobimy - zapowiedział.

Jak stwierdził „jest w nas bardzo dużo dynamizmu, doganiamy Zachód, będziemy na równi. Ale w Polsce trzeba budować i odbudowywać patriotyzm”.

- Nie damy się podporządkować, ale gwarancją tego są nasze rządy. Musimy się obronić przed naciskami Zachodu, czyli centralizacją władzy z Brukseli. Polska musi być podmiotowa, pierwszorzędna. Musimy prowadzić politykę sojuszniczą, myślę o USA oraz o programie zbrojeniowy. Ale tylko wtedy, gdy potężnie się dozbroimy i Rosjanie będą wiedzieć, że spotka ich u nas twardy opór, wówczas będziemy bezpieczni - powiedział.

Dodał, że „mamy dobry rząd na trudne czasy”.

- Nie ma w tej chwili innej alternatywy. Dobry rząd to rząd Zjednoczonej Prawicy, to rząd Prawa i Sprawiedliwości - oznajmił.

powrót