Opublikowano: 2020-06-18

Premier i prezydent z wizytą w Ostrołęce oraz powiecie ostrołęckim

Wizyta prezydenta Polski Andrzeja Dudy miała miejsce 2 czerwca. Andrzej Duda pojawił się na budowie węzła drogowego Via Baltica, który powstaje w okolicach miejscowości Tyszki-Nadbory, a także odwiedził Troszyn.

Prezydent podkreślił, że realizacja dużych inwestycji pomoże przetrwać “najtrudniejsze sytuacje gospodarcze”, których przyczyną jest epidemia koronawirusa. W Troszynie Andrzej Duda mówił o tym, że konieczny jest rozwój Polski wschodniej.

– Ważne dla mnie jest to, aby ta część Polski dynamicznie się rozwijała – mówiła głowa państwa. – Cieszę się, że możemy od 5 lat prowadzić zupełnie inną politykę. To polityka odtwarzania tych wszystkich ważnych elementów, by Polska mogła rozwijać się wszędzie, by można było w godnych warunkach funkcjonować.

Z kolei z wizytą do Ostrołęki, 13 czerwca, przyjechał premier rządu Mateusz Morawiecki. Spacerował po mieście, spotkał się z mieszkańcami. Była to okazja do rozmów, a także do wspólnych zdjęć. Szef rządu złożył też kwiaty przed Pomnikiem Ofiar Terroru Komunistycznego znajdującym się na skwerze im. Lecha Kaczyńskiego. Kwiaty złożyli też ostrołęccy parlamentarzyści senator Robert Mamątow, poseł Arkadiusz Czartoryski i przewodniczący klubu PiS w Radzie Miasta Jerzy Grabowski.

powrót