Opublikowano: 2021-10-28

Promesy z Polskiego Ładu przekazane samorządom

Dzięki Polskiemu Ładowi do polskich samorządów łącznie powędruje kwota aż 23 mld zł. Ten program rządowy jest odpowiedzią na kryzys po pandemii koronawirusa. 

- Obiecaliśmy w 2015 roku, że bardziej zajmiemy się miastami i terenami gminno-powiatowymi – mówił senator Robert Mamątow. – Właśnie teraz to realizujemy. Pieniądze idą do państwa gmin, starostw. Jestem niezwykle dumny, że moja organizacja, mój rząd realizuje właśnie taką politykę.

Senator razem z posłami Henrykiem Kowalczykiem i Markiem Zagórskim wręczył samorządom promesy na dofinansowanie. Mowa o dużych sumach. I tak, samorządy z powiatu ostrołęckiego otrzymają łącznie ponad 112 mln zł. Rząd przeznaczy 22,5 mln zł na przebudowę stadionu w Ostrołęce, ponad 12 mln zł da Powiatowi Ostrołęckiemu na remont dróg Czarnia-Surowe, Czarnia-Cupel-Surowe, Lesiny Wielkie-Rutkowo, a prawie 11 mln zł dostanie gmina Łyse na inwestycje w instalacje wodno-kanalizacyjne.

Około 100 mln zł trafi do samorządów z powiatu ostrowskiego, w tym 30 mln zł otrzyma Ostrów Mazowiecka na budowę i wyposażenia szkoły oraz przedszkola, ok. 13 mln zł Powiat Ostrowski na remonty dróg. Polski Ład dla powiatu makowskiego oznacza z kolei ponad 70 mln zł dofinansowania.

Fot. Urząd Miasta Ostrów Mazowiecka 

 

powrót