Opublikowano: 2019-10-28

Robert Mamątow senatorem X kadencji

25 października w Senacie wręczano senatorom X kadencji zaświadczenie o wyborze. Takie zaświadczenie otrzymał też i Robert Mamątow, który w ostatnich wyborach parlamentarnych otrzymał 104 694 głosów (61,53%).

– Za każdy głos serdecznie dziękuję. To wezwanie do jeszcze cięższej pracy na rzecz naszej Ojczyzny – mówił senator Robert Mamątow, który będzie nas reprezentował w Izbie Wyższej Parlamentu już po raz trzeci.

Uroczystości w Senacie organizowała Państwowa Komisja Wyborcza. Byli na niej obecni marszałek, wicemarszałkowie Senatu, pierwsza prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf, wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha oraz senatorowie.

W wyborach w 2019 roku wybieraliśmy 100 senatorów spośród 278 zgłoszonych kandydatur. Polacy wybrali na sprawowanie tej zaszczytnej funkcji 24 kobiety i 76 mężczyzn. Najwięcej senatorów otrzymało mandat z listy komitetu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości (48). Pozostali senatorowie dostali się z list Koalicji Obywatelskiej (43), PSL (3), SLD (2). W Izbie Wyższej zasiadać będzie też 4 senatorów zgłoszonych przez własne komitety wyborcze.

powrót