Opublikowano: 2019-10-09

Spotkanie PiS w Ostrołęce

Z członkami i sympatykami Prawa i Sprawiedliwości spotkali się kandydaci na senatora i posłów z naszego okręgu. Gościem specjalnym był minister energii Krzysztof Tchórzewski. W sali bankietowej Alicja obecni byli też oczywiście ubiegający się o reelekcję senator Robert Mamątow i poseł Arkadiusz Czartoryski, a także kandydaci na posłów Anna Śniadach oraz Grzegorz Makowiecki.

Minister sporo miejsca poświęcił największej inwestycji rządowej w regionie: budowie elektrowni w Ostrołęce. Opowiadał, co ona oznacza dla bezpieczeństwa energetycznego państwa, a także dla rozwoju naszego regionu. Mówił też o coraz lepszej sytuacji gospodarczej Polski – o tym, że nasz kraj jest w gronie 25 najbogatszych państw świata. 

– To nie jest żaden cud gospodarczy. Po prostu te dziury zostały pozatykane, a pieniądz się równomiernie rozchodzi, aby dotyczyło to w miarę wszystkich ludzi i żeby życie Polaków się poprawiało. 

Poseł Arkadiusz Czartoryski mówił z kolei o pomocy rządowej na przeróżne inwestycje w powiecie ostrołęckim (drogowe, kolejowe, budowa mostu pod Ostrołęką).

Do wzięcia udziału w wyborach namawiał senator Robert Mamątow: 

– Jeden głos może decydować o wybraniu danej osoby na posła, a tysiąc może zdecydować o wyniku partii, która będzie rządziła – przypominał. – Jesteśmy na rozdrożu: albo pójdziemy w stronę tradycyjną, katolicką, gdzie rodzina jest najważniejsza, albo w tę drugą, którą dzisiaj wskazuje Koalicja Obywatelska.

Senator sporo też miejsca poświęcił sukcesom programów rządowych skierowanym do rodzin, emerytów, młodych osób, a także wzrostowi PKB Polski. Powiedział także o priorytetach rządu na następne lata:

– W okresie następnym chcemy przejść z etapu pomocy socjalnej dla rodzin, która jest już zagwarantowana, na etap rozkręcenia polskiej gospodarki – mówił Robert Mamątow.  

powrót