Opublikowano: 2019-12-12

Umowa i porozumienie w sprawie mostu pod Ostrołęką podpisane

Most ma zostać zbudowany w Teodorowie, pod Ostrołęką. Jego zadaniem będzie przejęcie sporej części ruchu samochodowego. Dzięki niemu kierowcy ominą nierzadko zakorkowaną Ostrołękę. Poprawi on zatem komunikację i – co za tym idzie - wpłynie na rozwój gospodarczy powiatu ostrołęckiego.

Najpierw przeprawę trzeba jednak zaprojektować. Pieniądze na ten cel – a mowa o ponad 1 mln zł – znalazły się w budżecie państwa. Pozostałą część – około 300 tys. zł – dołoży do projektu Starostwo Powiatowe, czyli inwestor. Umowę w tej sprawie podpisał starosta ostrołęcki Stanisław Kubeł oraz wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł we wtorek 10 grudnia. Złożyli też oni podpisy pod porozumieniem w sprawie realizacji budowy mostu w ramach rządowego programu “Mosty dla Regionów”.  

Na podpisaniu umowy i porozumienia obecni byli ostrołęccy parlamentarzyści: poseł Arkadiusz Czartoryski i senator Robert Mamątow. Robert Mamątow zwrócił uwagę na to, jak ważna jest dobra współpraca pomiędzy przedstawicielami rządu (parlamentarzystami, wojewodą) a samorządami. Poprosił więc o współpracę te samorządowe władze, które z niej do tej pory nie korzystały.

powrót