Opublikowano: 2022-07-11

Wizyta premiera w Ostrołęce i powiecie ostrołęckim

Wizyta premiera Mateusza Morawieckiego w Ostrołęce i powiecie ostrołęckim podzielona była na dwie części. 

Najpierw szef rządu pojawił się w miejscowości Dłutówka, w gminie Baranowo. Tam zakończono inwestycję, na którą Powiat Ostrołęcki pozyskał duże dofinansowanie od państwa. Chodzi o remont drogi z Grabnika do Gaczysk przez Grabówek i Jastrząbkę. Przebudowa tego odcinka kosztowała prawie 29 mln zł, a rząd wyłożył na nią 80% tej kwoty, z programu Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Realizowana będzie jednak jeszcze większa inwestycja, z jeszcze większym wsparciem rządowym. W Dłutówce bowiem premier Morawiecki przekazał staroście ostrołęckiemu Stanisławowi Kubłowi czek na prawie 100 mln zł. Te pieniądze zostaną przeznaczone na budowę mostu w Teodorowie, pod Ostrołęką, który ma pomóc w rozładowaniu korków będących utrapieniem mieszkańców powiatu ostrołęckiego i Ostrołęki.

- Drogi lokalne są nie mniej ważne, niż duże trasy przelotowe, ponieważ tworzą zupełnie nowe perspektywy i możliwości w poszczególnych regionach. Na tym polega dobra polityka tworzenia warunków dla przedsiębiorczości. Dzięki takim inwestycjom, tworzymy drogi do lepszego życia, do lepszych szkół i do lepszych relacji międzyludzkich – napisał po spotkaniu premier.

Druga część wizyta to spotkanie z mieszkańcami regionu w Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce. Jednym z gości był senator Robert Mamątow. Mateusz Morawiecki mówił m.in. o bieżących działaniach rządu, o walce z inflacją i globalnymi problemami gospodarczymi, które dotykają też nasz kraj. 

Fot. KPRM

powrót