Opublikowano: 2019-06-13

Zaproszenie dla uczniów do Senatu, dla szkoły - Konstytucja 3 Maja

Czerwińskie Gimnazjum działa od 1999 roku. W tym roku jego mury opuszczą ostatni gimnazjaliści i w budynku od 1 września będzie działać już tylko ośmioletnia Szkoła Podstawowa. Z okazji jubileuszu 20 lat istnienia Gimnazjum społeczność szkoły zorganizowała galę. Jednym z zaproszonych gości był senator Robert Mamątow. 

– Zawsze będę gminie Czerwin pomagał – zadeklarował. – Mam sentyment do tej gminy, jest mi bliska sercu. Jak ważna jest ta współpraca pomiędzy parlamentarzystami a lokalnymi władzami, widać na każdym kroku. Urząd Marszałkowski, władze wojewódzkie, rząd robią wszystko, by tym lokalnym ojczyznom jak najwięcej pomóc. Żeby ta pomoc szła w teren: w gminy, powiaty, a nie tylko w duże miasta. 

Senator oczywiście miał też prezent dla szkoły. Na ręce pani dyrektor wręczył replikę Konstytucji 3 Maja. Miał też specjalne zaproszenie dla uczniów: obiecał im sfinansować wizytę w Parlamencie. 

- Jeśli by się to nie udało w tym miesiącu, bo wiem, że są już wakacje, to zapraszam we wrześniu. Można zobaczyć, jak powstają ustawy, jak działa Parlament Polski.

powrót